Bakliyat Fiyatları

Yeşil mercimek fiyatları ne kadar?

Yeşil Mercimeğin 100 gramında 299 kcal kalori, ayrıca 1 Fincan yani 75 gram Yeşil Mercimekte 224 kalori bulunmaktadır.Vücudumuzdaki kasların ve organların onarımı ve düzgün çalışması için protein son derece gereklidir. Yeşil mercimek bu durumda en iyi kaynaklardan biridir. Yeşil mercimek, özellikle vücudun kas yapısının düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu tüm temel amino grup asitlerin takviyesini vücuda yapabilmektedir.
  • Migros Yeşil Mercimek 1000 G. 19,50 TL.
  • %21. Yayla Yeşil Mercimek 1 Kg. 28,95 TL. 22,95 TL.
  • Yayla Yeşil Mercimek 2 Kg. 56,90 TL.
  • %18. Yayla Yeşil Mercimek 1 Kg. 33,90 TL. …
  • Anadolu Lezzetleri Yozgat Sultani Yeşil Mercimek 500 G. 15,90 TL.
  • Yayla Sarı Mercimek 1 Kg. 34,95 TL.
  • Anadolu Lezzetleri Uşak Yeşil Mercimek 500 G. 16,50 TL.

SİNDİRİM SİSTEMİNE DESTEK OLUR

Lif açısından zengin olan gıdalar sindirim sistemini geliştirmek için benzersizdir. Bu nedenle, yeşil mercimek tüketerek bağırsak hareketlerini optimize ederek sindirime destek olursunuz. Aynı zamanda kabızlık probleminin ortadan kaldırılması için de oldukça faydalıdır.

KANSERLE MÜCADELE EDER

Yeşil mercimek tüketimi bazı kanser türleriyle mücadele edebilmek için yardımcı olabilmektedir. Mercimek, kanser savaşçıları olarak bilinen lektin bileşikleri açısından zengindir. Lektinler, tipik olarak mercimek, buğday, yerfıstığı, bezelye ve soya fasulyesinde bulunurlar. Lektinler, vücuttaki kanserli hücrelerinin büyümesini kontrol altına alabilmektedir.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR

Çözünmez lifler vücut tarafından sindirilmeden ve bozulmadan geçerek kalori almaya neden olabilmektedir. Yeşil mercimek gibi besinler ise sindirim sistemini komple çalıştırarak hem metabolizmayı hızlandırmakta hem de daha az yemek yeme isteği uyandırmaktadır. Lif açısından zengin olan gıdalar, diğerlerine göre çok daha fazla tokluk hissi yaratmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu